Apartament w kamienicy, czyli dlaczego warto inwestować w luksus?

Jeszcze dekadę wcześniej wielu konsumentów, a także specjalistów rynku nieruchomości, nie postawiłoby znaku równości pomiędzy apartamentem w kamienicy a luksusem. Na przestrzeni ostatnich lat zaszły jednak w tym obszarze spore zmiany. Powrót do klasycznych form, umiłowanie detalu w architekturze oraz hołdowanie tradycji we wnętrzach sprawiło, że apartament w kamienicy stał się nie tylko wyznacznikiem luksusu i prestiżu, ale także świetną inwestycją.

Apartament w kamienicy – co go wyróżnia?

Zastanawiając się nad cechami, jakimi powinien charakteryzować się luksusowy apartament, zazwyczaj wymienia się wysoki standard wykończenia, zastosowanie nowoczesnych technologii czy panoramiczny widok z okien. To, co na tle tych aspektów zdecydowanie wyróżnia luksusowy apartament usytuowany w kamienicy, to historyczne tło jego lokalizacji. Prestiż miejsca, które przed laty upodobały sobie znakomite osobistości ze świata filmu, muzyki czy polityki, to niewątpliwe dziedzictwo, którym nie mogą pochwalić się apartamenty w nowym budownictwie.

Nierozerwalnie z powyższym związana jest wyjątkowość lokalizacji apartamentów usytuowanych w kamienicach. Ten rodzaj zabudowy to bowiem cecha charakterystyczna ścisłych centrów miast o rewelacyjnie rozwiniętej infrastrukturze i zagwarantowanym dostępie do biznesowo-kulturalnej oferty metropolii. Bliskość punktów handlowych, restauracji, kawiarni, a tym samym możliwość stałego uczestniczenia w codziennym biegu miasta to niewątpliwie jedna z wielu zalet, jakie zapewnia luksusowy apartament w kamienicy.

Co oprócz dziedzictwa, wyjątkowego tła historycznego i najlepszej lokalizacji wyróżnia apartamenty w odrestaurowanych kamienicach? Z pewnością będą to cechy charakterystyczne dla elitarnego budownictwa z końca XIX w. Jakość użytych surowców, dbałość o każdy detal architektoniczny, duże okna, wysokie sufity, bogato zdobiona stolarka to aspekty składające się na zupełnie niepowtarzalny klimat, który niejako w bonusie otrzymuje każdy właściciel luksusowego apartamentu w zrewitalizowanej kamienicy.


Czy luksusowy apartament w kamienicy to dobra inwestycja?

Specjaliści rynków inwestycyjnych od lat wskazują lokowanie kapitału w nieruchomości jako jeden z najlepszych, a na pewno najbezpieczniejszych, pomysłów na inwestycję. Czy jednak nabycie luksusowego apartamentu w kamienicy z zamiarem jego późniejszej odsprzedaży lub długoterminowego wynajmu to obiecująca perspektywa zysku? Przyglądając się panującym obecnie trendom, a także nastrojom na rynku nieruchomości, trudno nie odnieść wrażenia, że inwestycyjny zakup apartamentu w kamienicy może okazać się intratnym, biznesowym posunięciem.

Ostatnie lata pokazały, że świadomość polskich inwestorów dotycząca szeroko rozumianej jakości nabywanej przez nich nieruchomości zdecydowanie wzrosła. Jest to podyktowane przede wszystkim wymaganiami, które stawiają przed nimi kontrahenci. Świadomy nabywca doskonale wie, czego może oczekiwać w określonej cenie, a oczekiwania te coraz częściej skupiają się na luksusowych detalach, wyjątkowości nieruchomości oraz czymś, co będzie ją zdecydowanie wyróżniać na tle podobnych inwestycji. W tym miejscu najlepszą propozycją może okazać się właśnie prestiżowy apartament w kamienicy, która przeszła gruntowną rewitalizację.

Ceny takich nieruchomości nie należą do najniższych. Trzeba jednak pamiętać, że ich wartość będzie wzrastać. Ten trend podyktowany jest obecną sytuacją, w jakiej znajduje się rynek nieruchomości, oraz upodobaniami zamożnych inwestorów, którzy zawsze oczekują od przedmiotu swojej transakcji “czegoś więcej”. Ulokowanie kapitału w zakup luksusowego apartamentu w kamienicy będzie zatem opłacalne, choćby ze względu na potencjalnych inwestorów, którzy wykazują zamiłowanie nie tylko do luksusu, ale także doceniają architektoniczne detale czy historyczne tło interesującej ich nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę, kupując apartament w kamienicy?

Kolejnym czynnikiem wyróżniającym luksusowe apartamenty w kamienicach Foksal 13/15 są szczególne udogodnienia, dzięki którym nabywcy tych nieruchomości mogą poczuć zasadność podjętych decyzji inwestorskich. Strefa wellness na wyłączność mieszkańców budynku, specjalnie zaaranżowane miejsce do dbania o kondycję fizyczną czy dostęp do powierzchni zewnętrznych pozwalających podziwiać widoki to udogodnienia, które są w stanie zaproponować tylko najbardziej luksusowe nieruchomości. Jeżeli zatem przyszły właściciel apartamentu w kamienicy chciałby poczuć, że dobrze ulokował swoje pieniądze, powinien zwrócić uwagę na oferowaną mu wartość dodaną obiektu.Luksusowy apartament w kamienicy – oferta dla biznesu

Nabywcami luksusowych nieruchomości są zazwyczaj ludzie sukcesu, którzy prowadzą świetnie prosperujące biznesy i codziennie podejmują wiele intratnych decyzji. Są to także przedsiębiorcy, którzy ponad wszystko cenią sobie nie tylko własny komfort, ale także dobre samopoczucie swoich kontrahentów. Jeżeli kamienica, w której usytuowane są luksusowe apartamenty, dysponuje dodatkowo prestiżowymi przestrzeniami do prowadzenia biznesu, to kolejna z potencjalnych potrzeb przyszłego właściciela nieruchomości może zostać zaspokojona i należy na ten czynnik zwrócić uwagę jeszcze przed dokonaniem transakcji.

Wszystkie powyższe cechy wyróżniające apartamenty w kamienicy na tle innych nieruchomości sprawiają, że inwestycja w luksus, jaki niewątpliwie oferują kamienice usytuowane przy ul. Foksal 13 i 15, niechybnie zostanie zaliczona w poczet najlepszych decyzji biznesowych przyszłego właściciela apartamentu.

Powrót