Lokale usługowe w prestiżowej przestrzeni – dlaczego warto?

Rynek nieruchomości luksusowych w Polsce prężnie się rozwija i to nie tylko w odniesieniu do budownictwa mieszkalnego. Okazuje się bowiem, że obok ekskluzywnych apartamentów, dużym zainteresowaniem cieszą się także zlokalizowane w ich pobliżu lokale usługowe z segmentu premium. Deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę z tych trendów i w swoich projektach luksusowych apartamentowców coraz częściej uwzględniają także przestrzeń usługową. Dlaczego warto zainwestować w luksusowy lokal usługowy? Jakie możliwości daje tego rodzaju nieruchomość i jak wybrać najlepszą lokalizację na rozwój prestiżowego biznesu?

20200724_13.U.1-12-1024x683-1.jpg

Dlaczego deweloperzy umieszczają lokale usługowe w luksusowych projektach mieszkalnych?

Rozwijające się metropolie, szczególnie te, które mają do zaoferowania bogatą ofertę biznesową, kulturalną i turystyczną, coraz częściej inwestują we wznoszenie luksusowych apartamentowców mających przyciągać do miasta zamożną część społeczeństwa. W znakomitej większości przypadków przyszli nabywcy mieszkań z segmentu premium to właściciele świetnie prosperujących i rozwijających się firm. Może się zatem okazać, że oprócz luksusowych apartamentów będą oni poszukiwać także prestiżowej lokalizacji do prowadzenia swojej działalności. Kancelaria adwokacka, finansowa, pracownia architektoniczna, klinika medycyny estetycznej, butik z ekskluzywną odzieżą? To tylko niektóre z przykładowych działalności, jakie mogą doskonale rozwijać się w luksusowym lokalu usługowym usytuowanym w najlepszej możliwej lokalizacji.

Deweloper planujący w ramach inwestycji mieszkaniowej z segmentu premium zaaranżować dodatkowo w bryle budynku powierzchnie usługowe działa przede wszystkim w dobrym interesie przyszłych nabywców, odpowiadając na ich potrzeby i oczekiwania biznesowe. Nie można jednak nie pochylić się nad aspektem zwiększenia szans na trafienie do potencjalnych inwestorów, którzy wcześniej nie słyszeli o nowopowstałej luksusowej nieruchomości. Lokale usługowe zlokalizowane w takiej inwestycji mogą bowiem przyciągać nie tylko zdecydowanych nabywców apartamentów, ale także tych przedsiębiorców, którzy nie mieli do tej pory okazji do zapoznania się z ofertą dewelopera. Dodatkowy wolumen potencjalnych przyszłych właścicieli luksusowych przestrzeni mieszkalnych stanowią także oczywiście klienci korzystający z usług firm funkcjonujących w obiekcie.

Luksusowe lokale usługowe – jakie dają możliwości?

Dlaczego właściciele rozwijających się biznesów poszukują luksusowych lokali usługowych? Oczywiście chodzi tu przede wszystkim o prestiż, jaki daje sąsiedztwo ekskluzywnej inwestycji. Rozpoznawalny wśród zamożnej części społeczeństwa adres to z pewnością swoista przepustka do pozyskiwania nowych, wartościowych dla świadczenia określonych usług klientów. Otwarcie działalności w podwojach luksusowej inwestycji przemawia do wyobraźni potencjalnych interesantów, którzy korzystając z oferty przedsiębiorcy, będą mieli poczucie ekskluzywności i co za tym idzie, najwyższego standardu obsługi. Prestiż jest więc niewątpliwie jednym z kluczowych argumentów przemawiających za otwarciem działalności w luksusowym lokalu usługowym.

Kolejnym atutem w tym kontekście jest oczywiście doskonała lokalizacja nieruchomości z segmentu premium i wszelkie wiążące się z nią korzyści. Oprócz tak prozaicznych czynników, jak dogodny dojazd do lokalu usługowego czy otoczenie modnych punktów gastronomicznych, bliskość oferty kulturalnej, turystycznej i biznesowej sprawia, że zamożni klienci chętniej będą korzystać z usług inwestora, przy okazji zaspokajając w pobliżu inne swoje potrzeby i oczekiwania. Nie sposób nie wspomnieć również o wyjątkowej estetyce fasady i wnętrz luksusowych nieruchomości, w których mieszczą się lokale usługowe. Specjalnie przygotowana przez dewelopera oferta dla biznesu przekazuje bowiem zainteresowanym przedsiębiorcom nie tylko prestiż miejsca, najlepszą lokalizację, ale także możliwość obcowania z unikalnymi rozwiązaniami architektonicznymi, co doceni z pewnością sam inwestor, jak i również jego klienci.

20200724_13.U.1-4-1024x683-1.jpg

Lokale usługowe w luksusowej lokalizacji – rentowna inwestycja?

W jakim jeszcze kontekście można rozpatrywać nabycie luksusowego lokalu usługowego w prestiżowej przestrzeni? Oczywiście w kategorii okazji do intratnej inwestycji w nietuzinkową nieruchomość. Lokale użytkowe mieszczące się w mało rozpoznawalnych lokalizacjach lub takie, których w danej destynacji jest dużo, będą sukcesywnie tracić na wartości. Przestrzenie biznesowe umiejscowione w takich inwestycjach jak Foksal 13/15, to wręcz gwarancja zysku. Za tą gwarancją kryje się bardzo ograniczona, a wręcz znikoma podaż lokali luksusowych w tego rodzaju lokalizacjach, które przez swoją unikalność i prestiż – według prognoz specjalistów – będą wciąż drożeć. Dość wspomnieć, że w inwestycji firmy Ghelamco znajdują się jedynie 4 lokale z przeznaczeniem do prowadzenia biznesu., co niewątpliwe pielęgnuje dbałość o ekskluzywność tego miejsca.

Jaką lokalizację wybrać, aby podkreślić prestiż swojej działalności?

Luksusowe apartamentowce, których coraz więcej powstaje w największych polskich aglomeracjach, różnią się pod względem lokalizacji, konstrukcji, estetyki, charakteru i prestiżu obiektu. Aby zapewnić biznesowi możliwości rozwoju dzięki jego lokalizacji w ekskluzywnym otoczeniu, należy dopasować dziedzinę i założenia swojej działalności do określonych cech nieruchomości, w której miałaby być prowadzona. Warto zadać sobie wówczas pytanie, jakie emocje i skojarzenia w potencjalnych klientach ma budzić umiejscowienie działalności. Czy mają się czuć swobodnie? Być zrelaksowani i mieć poczucie bezpieczeństwa? Czy wręcz przeciwnie – zależy nam na budowaniu dystansu?

Nowoczesne apartamentowce wykonane ze szkła i stali prawdopodobnie doskonale sprawdzą się w tych ostatnich okolicznościach. Coraz częściej jednak oferowanie usług doradczych, projektowych czy finansowych opiera się na budowaniu trwałej relacji z klientem i zakorzenieniu w nim zaufania do marki. Przyjmowanie interesantów w zupełnie unikalnych wnętrzach, jakimi bez wątpienia są zrewitalizowane kamienice Foksal 13 i 15, wysyła do klientów komunikat o szacunku i obietnicy najwyższego standardu obsługi. Jednocześnie luksusowy lokal usługowy mieszczący się we wnętrzach o niepowtarzalnej historii, daje doskonałą okazję do interakcji z wymagającymi klientami, wrażliwymi na sztukę i zainteresowanymi dziedzictwem XIX-wiecznej Warszawy. Luksusowy lokal usługowy może przyczynić się do rozwoju biznesu na wielu, często mało oczywistych płaszczyznach.

DSC_8645-1024x682-1.jpg

Powrót