O perle Foksalu w mediach

Prace nad renowacją kamienic Foksal 13/15 powoli dobiegają końca. Z dnia na dzień XIX-wieczne budynki prezentują się coraz okazałej, co budzi spore zainteresowanie mediów, zwłaszcza w sektorze publikacji online (ponad 60 publikacji we wrześniu). Na zwiększone zainteresowanie tematem renowacji monumentalnych kamienic miała także wpływ zorganizowana we wrześniu w budynkach Foksal 13/15 konferencja prasowa, która stanowiła jedyną w swoim rodzaju okazję do zwiedzenia wnętrz i przyjrzenia się postępom prac w tym wyjątkowym miejscu. Co mówią o nas media?

Inwestycja Foksal 13/15 – przegląd publikacji

(vogue.pl)

(wyborcza.biz / money.pl)

(TVN24.pl)

(WSJ.com)

„Anna Rostkowska przyznała się do osobistej interwencji w wygląd figury atlasa dźwigającego balkon. Trzeba było ją odtworzyć od zera, bo nie zachowały się szczegółowe zdjęcia. Zatrudniono rzeźbiarza, który stworzył pierwszą wersję na podstawie pozującego mu modela. – To był bardzo ładny model. Tylko że 20-letni. Jak tu zaufać, że 20-latek udźwignie balkon? – mówiła architektka. Rzeźba powstała w końcu na podstawie starszego modela.” (wyborcza.pl)

Figura atlasa dźwigającego balkon

Inne wybrane publikacje:
Foksal 13/15: najpiękniejsze kamienice w Warszawie znów zachwycają (LOGO24.pl)
Ghelamco finishing work on luxury Warsaw apartments (Warsaw Business Journal)
Foksal 13/15 na nowo (Eurobuild CEE)
Foksal 13/15 – najpiękniejsze kamienice Warszawy odzyskały dawny blask. Ta inwestycja jest jak prezent dla miasta (BRYLA.pl)

Powrót