ładowanie

Ładowanie...

Lokale usługowe w prestiżowej przestrzeni – dlaczego warto?

Rynek nieruchomości luksusowych w Polsce prężnie się rozwija i to nie tylko w odniesieniu do budownictwa mieszkalnego. Okazuje się bowiem, że obok ekskluzywnych apartamentów, dużym zainteresowaniem cieszą się także zlokalizowane w ich pobliżu lokale usługowe z segmentu premium. Deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę z tych trendów i w swoich projektach luksusowych apartamentowców coraz częściej uwzględniają także przestrzeń usługową. Dlaczego warto zainwestować w luksusowy lokal usługowy? Jakie możliwości daje tego rodzaju nieruchomość i jak wybrać najlepszą lokalizację na rozwój prestiżowego biznesu?

20200724_13.U.1-12-1024x683-1.jpg

Dlaczego deweloperzy umieszczają lokale usługowe w luksusowych projektach mieszkalnych?

Rozwijające się metropolie, szczególnie te, które mają do zaoferowania bogatą ofertę biznesową, kulturalną i turystyczną, coraz częściej inwestują we wznoszenie luksusowych apartamentowców mających przyciągać do miasta zamożną część społeczeństwa. W znakomitej większości przypadków przyszli nabywcy mieszkań z segmentu premium to właściciele świetnie prosperujących i rozwijających się firm. Może się zatem okazać, że oprócz luksusowych apartamentów będą oni poszukiwać także prestiżowej lokalizacji do prowadzenia swojej działalności. Kancelaria adwokacka, finansowa, pracownia architektoniczna, klinika medycyny estetycznej, butik z ekskluzywną odzieżą? To tylko niektóre z przykładowych działalności, jakie mogą doskonale rozwijać się w luksusowym lokalu usługowym usytuowanym w najlepszej możliwej lokalizacji.

Deweloper planujący w ramach inwestycji mieszkaniowej z segmentu premium zaaranżować dodatkowo w bryle budynku powierzchnie usługowe działa przede wszystkim w dobrym interesie przyszłych nabywców, odpowiadając na ich potrzeby i oczekiwania biznesowe. Nie można jednak nie pochylić się nad aspektem zwiększenia szans na trafienie do potencjalnych inwestorów, którzy wcześniej nie słyszeli o nowopowstałej luksusowej nieruchomości. Lokale usługowe zlokalizowane w takiej inwestycji mogą bowiem przyciągać nie tylko zdecydowanych nabywców apartamentów, ale także tych przedsiębiorców, którzy nie mieli do tej pory okazji do zapoznania się z ofertą dewelopera. Dodatkowy wolumen potencjalnych przyszłych właścicieli luksusowych przestrzeni mieszkalnych stanowią także oczywiście klienci korzystający z usług firm funkcjonujących w obiekcie.

Luksusowe lokale usługowe – jakie dają możliwości?

Dlaczego właściciele rozwijających się biznesów poszukują luksusowych lokali usługowych? Oczywiście chodzi tu przede wszystkim o prestiż, jaki daje sąsiedztwo ekskluzywnej inwestycji. Rozpoznawalny wśród zamożnej części społeczeństwa adres to z pewnością swoista przepustka do pozyskiwania nowych, wartościowych dla świadczenia określonych usług klientów. Otwarcie działalności w podwojach luksusowej inwestycji przemawia do wyobraźni potencjalnych interesantów, którzy korzystając z oferty przedsiębiorcy, będą mieli poczucie ekskluzywności i co za tym idzie, najwyższego standardu obsługi. Prestiż jest więc niewątpliwie jednym z kluczowych argumentów przemawiających za otwarciem działalności w luksusowym lokalu usługowym.

Kolejnym atutem w tym kontekście jest oczywiście doskonała lokalizacja nieruchomości z segmentu premium i wszelkie wiążące się z nią korzyści. Oprócz tak prozaicznych czynników, jak dogodny dojazd do lokalu usługowego czy otoczenie modnych punktów gastronomicznych, bliskość oferty kulturalnej, turystycznej i biznesowej sprawia, że zamożni klienci chętniej będą korzystać z usług inwestora, przy okazji zaspokajając w pobliżu inne swoje potrzeby i oczekiwania. Nie sposób nie wspomnieć również o wyjątkowej estetyce fasady i wnętrz luksusowych nieruchomości, w których mieszczą się lokale usługowe. Specjalnie przygotowana przez dewelopera oferta dla biznesu przekazuje bowiem zainteresowanym przedsiębiorcom nie tylko prestiż miejsca, najlepszą lokalizację, ale także możliwość obcowania z unikalnymi rozwiązaniami architektonicznymi, co doceni z pewnością sam inwestor, jak i również jego klienci.

20200724_13.U.1-4-1024x683-1.jpg

Lokale usługowe w luksusowej lokalizacji – rentowna inwestycja?

W jakim jeszcze kontekście można rozpatrywać nabycie luksusowego lokalu usługowego w prestiżowej przestrzeni? Oczywiście w kategorii okazji do intratnej inwestycji w nietuzinkową nieruchomość. Lokale użytkowe mieszczące się w mało rozpoznawalnych lokalizacjach lub takie, których w danej destynacji jest dużo, będą sukcesywnie tracić na wartości. Przestrzenie biznesowe umiejscowione w takich inwestycjach jak Foksal 13/15, to wręcz gwarancja zysku. Za tą gwarancją kryje się bardzo ograniczona, a wręcz znikoma podaż lokali luksusowych w tego rodzaju lokalizacjach, które przez swoją unikalność i prestiż – według prognoz specjalistów – będą wciąż drożeć. Dość wspomnieć, że w inwestycji firmy Ghelamco znajdują się jedynie 4 lokale z przeznaczeniem do prowadzenia biznesu., co niewątpliwe pielęgnuje dbałość o ekskluzywność tego miejsca.

Jaką lokalizację wybrać, aby podkreślić prestiż swojej działalności?

Luksusowe apartamentowce, których coraz więcej powstaje w największych polskich aglomeracjach, różnią się pod względem lokalizacji, konstrukcji, estetyki, charakteru i prestiżu obiektu. Aby zapewnić biznesowi możliwości rozwoju dzięki jego lokalizacji w ekskluzywnym otoczeniu, należy dopasować dziedzinę i założenia swojej działalności do określonych cech nieruchomości, w której miałaby być prowadzona. Warto zadać sobie wówczas pytanie, jakie emocje i skojarzenia w potencjalnych klientach ma budzić umiejscowienie działalności. Czy mają się czuć swobodnie? Być zrelaksowani i mieć poczucie bezpieczeństwa? Czy wręcz przeciwnie – zależy nam na budowaniu dystansu?

Nowoczesne apartamentowce wykonane ze szkła i stali prawdopodobnie doskonale sprawdzą się w tych ostatnich okolicznościach. Coraz częściej jednak oferowanie usług doradczych, projektowych czy finansowych opiera się na budowaniu trwałej relacji z klientem i zakorzenieniu w nim zaufania do marki. Przyjmowanie interesantów w zupełnie unikalnych wnętrzach, jakimi bez wątpienia są zrewitalizowane kamienice Foksal 13 i 15, wysyła do klientów komunikat o szacunku i obietnicy najwyższego standardu obsługi. Jednocześnie luksusowy lokal usługowy mieszczący się we wnętrzach o niepowtarzalnej historii, daje doskonałą okazję do interakcji z wymagającymi klientami, wrażliwymi na sztukę i zainteresowanymi dziedzictwem XIX-wiecznej Warszawy. Luksusowy lokal usługowy może przyczynić się do rozwoju biznesu na wielu, często mało oczywistych płaszczyznach.

DSC_8645-1024x682-1.jpg

Dowiedz się więcej

Sprawdź ofertę. Dowiedz się więcej o możliwości zakupu i personalizacji apartamentu

!
!
!
!
!
!
!
!
!
Administratorem Państwa danych osobowych jest GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ). Spółka przetwarza Państwa dane w celu: obsługi Państwa zapytania, prowadzenia marketingu bezpośredniego oraz marketingu spółek z grupy Ghelamco, zawarcia lub wykonania zawartej z Państwem umowy oraz ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. Przysługuje Państwu prawo do żądania dostępu do Państwa danych, otrzymywania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj.
Proszę o kontakt

Zadzwoń i dowiedz się więcej
na temat możliwości zakupu i personalizacji apartamentu

+48 600 113 113

kontakt bezpośredni sales manager

lub umów się na spotkanie:
Atelier Foksal, ul. Foksal 13/15,
kl. F parter, 00-372 Warszawa

EN
phone
instagram
linkin
facebook

Niniejsza strona internetowa ma charakter wyłącznie informacyjny, a materiały na niej prezentowane powinny być traktowane poglądowo. Wszelkie informacje i materiały zawarte na niniejszej stronie internetowej nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ) z siedzibą w Warszawie zastrzega sobie prawo w dowolnym czasie do wprowadzania zmian w wyżej wymienionych informacjach i materiałach.

Klauzula informacyjna dot. kontaktu z Administratorem

 1. Administrator danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ) z siedzibą w Warszawie, przy pl. Europejskim 1, 00-844 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000476612, posiadająca nr NIP: 5252564070, oraz REGON: 146871486, o kapitale zakładowym w wysokości 50.000,00 PLN („Administrator”).

 1. Dane kontaktowe Administratora

Z Administratorem mogą się Państwo skontaktować:

 1. telefonicznie: +48 600 113 113;
 2. pod adresem e-mail: rodo@ghelamco.pl;
 3. pisemnie, przesyłając korespondencję na adres: GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ), pl. Europejski 1, 00-844 Warszawa.
 1. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

Administrator wyznaczył osobę odpowiedzialną za ochronę danych osobowych, tj. inspektora ochrony danych osobowych, z którym mogą się Państwo skontaktować:

 1. pod adresem e- mail: rodo@ghelamco.pl;
 2. pisemnie, na adres korespondencyjny: GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ), pl. Europejski 1, 00-844 Warszawa.
 1. Cele przetwarzania danych, podstawa prawna

Administrator przetwarza Państwa dane w celu:

 1. realizacji prawnie uzasadnionego interesu Administratora (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO), którym jest:
  • 1.1. kontakt z Administratorem w związku z jego działalnością gospodarczą i informowanie o inwestycjach Administratora, w tym komunikacja i rozwiązywanie spraw, których dotyczy kontakt (w szczególności obsługa zapytań, reklamacji etc.), a także kontakt z Administratorem w innych sprawach;
  • 1.2. prowadzenie marketingu bezpośredniego – wysyłanie informacji w celu marketingu usług i towarów oferowanych przez Administratora, w szczególności w postaci wynajmu lub sprzedaży lokali mieszkalnych lub usługowych, w tym poprzez przesyłanie newsletterów;
  • 1.3. ustalenie, dochodzenie lub obrona przed roszczeniami;
 2. kontaktu w zakresie zawarcia lub realizacji zawartej umowy (w szczególności w zakresie zawarcia umowy najmu lub sprzedaży lokalu/ apartamentu) (art. 6 ust. 1 lit. b RODO);
 3. prowadzenie marketingu podmiotów z grupy Ghelamco (na podstawie Państwa zgody, tj. art. 6 ust. 1 lit. a RODO) poprzez wysyłanie informacji w celu marketingu usług i towarów oferowanych przez spółki z grupy Ghelamco, do której należy Administrator, w szczególności w postaci wynajmu lub sprzedaży lokali mieszkalnych lub usługowych, w tym poprzez przesyłanie newsletterów.
 1. Kategorie odbiorców danych

Państwa dane osobowe, mogą być udostępnione następującym kategoriom podmiotów:

 1. klientom oraz kontrahentom administratora;
 2. podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa (sądom, organom państwowym itp.);
 3. podwykonawcom i innym podmiotom świadczącym usługi na rzecz Administratora, w tym w szczególności podmiotom świadczącym usługi księgowe informatyczne, marketingowe, komunikacyjne i analityczne, prawne i windykacyjne;
 4. spółkom powiązanym z Administratorem.

W każdym wypadku przetwarzanie Państwa danych osobowych przez ww. odbiorców będzie odbywać się na podstawie stosownego upoważnienia, umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych albo na mocy obowiązujących przepisów.

 1. Przekazywanie danych poza Europejski Obszar Gospodarczy

Administrator nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.

 1. Zabezpieczenia

W celu zapewnienia integralności i poufności danych osobowych Administrator wdrożył procedury umożliwiające dostęp do danych osobowych jedynie osobom upoważnionym i wyłącznie w zakresie, w jakim jest to niezbędne ze względu na wykonywane przez nie zadania. Administrator stosuje rozwiązania organizacyjne i techniczne w celu zapewnienia, że przetwarzanie danych osobowych jest dokonywane tylko przez osoby uprawnione.

 1. Okres przechowywania danych

Państwa dane osobowe Administrator będzie przetwarzać w celu:

 1. ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami, związanymi z prowadzonym kontaktem – do momentu przedawnienia tych roszczeń;
 2. kontaktu z Administratorem – do momentu zakończenia spraw, z którymi związany jest kontakt;
 3. kontaktu związanego z umową – do momentu wygaśnięcia umowy lub przedawnienia roszczeń z nią związanych;
 4. prowadzenia marketingu bezpośredniego – do zgłoszenia przez Państwa sprzeciwu lub przez okres 5 lat.
 1. Państwa prawa

Zgodnie z RODO, przysługuje Państwu prawo do:

 1. żądania dostępu do Państwa danych oraz otrzymywania ich kopii;
 2. sprostowania (poprawiania) Państwa danych;
 3. usunięcia danych – jeżeli nie ma podstaw prawnych do tego, aby dane były przetwarzane;
 4. ograniczenia przetwarzania danych – jeżeli dane osobowe przetwarzane przez Administratora są nieprawidłowe lub przetwarzane bezpodstawnie, lub jeżeli ich usunięcie nie jest możliwe z uwagi na istnienie ważnej podstawy prawnej przetwarzania;
 5. przenoszenia danych – prawo do otrzymania w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych dostarczonych na podstawie zgody lub na podstawie umowy; mogą Państwo też zlecić przesłanie tych danych bezpośrednio innemu podmiotowi;
 6. wniesienia skargi do organu nadzorczego – jeżeli dane są przetwarzane niezgodnie z prawem, mogą Państwo złożyć w tej sprawie skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

W celu wykonania Państwa praw mogą Państwo skontaktować się z Administratorem w jeden ze sposobów podanych w pkt. II lub pkt. III.

 1. Prawo do sprzeciwu

Mogą Państwo, w każdym czasie, wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Państwa danych osobowych przetwarzanych przez Administratora w celu realizacji prawnie uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit. f RODO), za pośrednictwem środków komunikacji wskazanych w pkt II lub pkt III.

 1. Informacja o wymogu lub dobrowolności podania danych i konsekwencjach ich niepodania

Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji przez Administratora ww. celów, których dotyczy przetwarzanie na właściwej w danym przypadku podstawie prawnej.