ładowanie

Ładowanie...

Luksusowe apartamenty na wynajem długoterminowy – czy to się opłaca?

Osobom osiągającym ponadprzeciętne dochody i żyjącym na wysokim poziomie zależy zwykle na utrzymaniu określonego standardu w miejscu zamieszkania. Wysokiej jakości materiały, niebanalny projekt architektoniczny, funkcjonalność i estetyka wnętrza stanowią dla takich inwestorów szczególnie istotne aspekty. Co ciekawe, zamożni Polacy oprócz kupna luksusowych apartamentów, coraz częściej wybierają wynajem prestiżowych nieruchomości. Skąd taki trend i czy inwestowanie w luksusowe apartamenty na wynajem to obecnie opłacalne przedsięwzięcie?

Luksusowy apartament – co go wyróżnia?

Dlaczego to właśnie luksusowe apartamenty znajdują się w polu zainteresowania nie tylko potencjalnych nabywców, ale także najemców? Wpływa na to szereg czynników, wśród których najczęściej wymienia się: wyjątkową lokalizację, zwykle w centrum dużego miasta, otoczenie apartamentowca, a więc bliskie sąsiedztwo ekskluzywnych butików, oferty kulturalnej i gastronomicznej dla wymagających, a także wyróżniający się projekt architektoniczny budynku. Nie mniejsze znaczenie mają najwyższa jakość użytych w inwestycji materiałów wykończeniowych, dodatkowe udogodnienia, takie jak strefa SPA, concierge czy prywatny basen, a także wiarygodność i prestiż samego dewelopera.

Luksusowe apartamenty to wyznacznik statusu ekonomicznego zamieszkujących je osób bez względu na to, czy nieruchomość jest ich własnością, czy jedynie wynajmowaną przestrzenią. Osoby preferujące tę drugą formę doskonale zdają sobie sprawę z tego, że otaczanie się luksusowymi wnętrzami nie musi oznaczać jednocześnie inwestycji w zakup prestiżowej nieruchomości. Korzystanie z wyjątkowych cech ekskluzywnego apartamentu na zasadach wynajmu długoterminowego to coraz częściej spotykany wybór zamożnych Polaków. Trend ten od lat ma się świetnie w zachodniej Europie, gdzie luksusowe apartamenty kupowane są najczęściej z przeznaczeniem na wynajem lub… z zamiarem późniejszej odsprzedaży z zyskiem. Trzeba bowiem pamiętać, że rynek dóbr luksusowych charakteryzuje się wzrostem cen aktywów, których podaż maleje, co dotyczy w szczególności zabytkowych kamienic – ich liczba na rynku jest bowiem ściśle ograniczona.

Zamożni Polacy coraz częściej wybierają wynajem

Niektórym przedsiębiorcom inwestującym w nieruchomości klasy premium długoterminowy najem luksusowego apartamentu w sytuacji, w której najemcę byłoby stać na jego zakup, może się wydawać nieuzasadniony. Rynek luksusowego wynajmu dopiero się w Polsce rozwija, ale okazuje się, że coraz więcej bardzo dobrze sytuowanych ludzi zarówno na europejskim, jak i polskim rynku ekskluzywnych nieruchomości, poszukuje ofert “na wynajem” zamiast “na sprzedaż”. Czym umotywowane są takie wybory? W większości przypadków chodzi tu o komfort braku zobowiązań lokalizacyjnych generowanych przez specyfikę pracy najemców. Zarabianie dużych pieniędzy wiąże się zwykle z częstymi podróżami służbowymi, które mogą trwać dłużej niż kilka tygodni. Wiele osób odnoszących zawodowe sukcesy pracuje na zasadach kontraktowych, które wymuszają częste zmiany miejsca zamieszkania.

Kolejny powód przedkładania wynajmu luksusowego apartamentu ponad jego zakup jest nadzwyczaj prozaiczny. Chodzi tu o dynamikę życia ludzi biznesu, którzy dążą do częstych zmian, a dłuższe przebywanie w tym samym miejscu ich po prostu nudzi. Oczywiście może zdarzyć się i taka sytuacja, w której inwestora w danym momencie nie stać na zakup apartamentu za kilka- czy kilkanaście milionów złotych, ale to nie oznacza, że będzie on skłonny zrezygnować z luksusu. To właśnie dla tego rodzaju osób przeznaczone są oferty wynajmu ekskluzywnych apartamentów.

Co wziąć pod uwagę, inwestując w luksusowy apartament na wynajem?

Tendencje opisane powyżej stanowią doskonałą okazję do intratnych inwestycji dla tych przedsiębiorców, którzy mogą sobie pozwolić na zakup wyjątkowej nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem. Najwyższy standard apartamentu determinuje wartość opłat czynszowych, co może gwarantować szybki zwrot, a następnie zysk z pierwotnej inwestycji. Istnieje jednak kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, aby wybierając luksusowy apartament, zagwarantować sobie nieustanne zainteresowanie ze strony potencjalnych najemców, a co za tym idzie – opłacalność przedsięwzięcia.

Bardzo ważnym czynnikiem jest aspekt estetyczny nieruchomości. Należy pamiętać, że najemcy będzie zależało nie tylko na komforcie, ale także na prestiżu apartamentu. Warto zwrócić uwagę na unikalne cechy budynku, a więc takie, którymi nie może się pochwalić żadna inna inwestycja w okolicy. Doskonałym przykładem są apartamenty znajdujące się przy ul. Foksal 13 i 15. W dobie ultranowoczesności obecnych trendów architektonicznych, klasyczne apartamenty wzbogacone o wszelkie możliwe udogodnienia to zdecydowany unikat na rynku nieruchomości ekskluzywnych. Niepowtarzalna historia budynków, hołdowanie tradycyjnym formom i ich wyjątkowa lokalizacja, to czynniki, które niechybnie będą wyróżniały apartamenty Foksal w gąszczu ofert lokali w wieżowcach ze stali i szkła.

Kolejne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, planując inwestycyjny zakup luksusowego apartamentu, należą do kategorii ekonomicznych. Chodzi tu o oszacowanie czasu zwrotu z inwestycji przy uwzględnieniu wkładu początkowego oraz zakładanej kwoty “odstępnego”. Duże znaczenie będą tu miały przewidywania dotyczące wzrostu wartości nieruchomości z biegiem lat. Jest to aspekt kluczowy zarówno w przypadku długotrwałego udostępniania apartamentu na wynajem, jak również przy założeniu późniejszej odsprzedaży nieruchomości. Tym niemniej warto pamiętać, że rynek luksusowych apartamentów w Polsce dynamicznie się rozwija, a wzrastające ceny nieruchomości jedynie przyciągają inwestorów, również tych z zagranicy.

Luksusowe apartamenty na wynajem w Warszawie – dlaczego warto?

Zainteresowanie przedsiębiorców drogimi ofertami na polskim rynku nieruchomości dotyczy głównie Warszawy. Istnieje ku temu kilka powodów. Pierwszy z nich to oczywiście potencjał biznesowy stołecznego miasta, jego bogata oferta właściwie w każdej dziedzinie, która mogłaby okazać się istotną dla inwestora, a także potencjalnego najemcy. Luksusowe apartamenty na wynajem w Warszawie mają dużo większe szanse na zainteresowanie niż te w pozostałych polskich miastach.

To właśnie do stolicy przyjeżdżają zamożni przedsiębiorcy, którzy będą poszukiwali prestiżowego apartamentu na wynajem. Dodatkowo stosunkowo młody profil populacji Warszawy sprawia, że popularność ekskluzywnych nieruchomości z przeznaczeniem na długoterminowy wynajem będzie z pewnością wzrastać. Warto także pamiętać, że zakup apartamentu w stolicy daje właścicielowi nieruchomości duże możliwości w zakresie kwoty wymaganego przez niego “odstępnego”.

Dowiedz się więcej

Sprawdź ofertę. Dowiedz się więcej o możliwości zakupu i personalizacji apartamentu

!
!
!
!
!
!
!
!
!
Administratorem Państwa danych osobowych jest GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ). Spółka przetwarza Państwa dane w celu: obsługi Państwa zapytania, prowadzenia marketingu bezpośredniego oraz marketingu spółek z grupy Ghelamco, zawarcia lub wykonania zawartej z Państwem umowy oraz ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. Przysługuje Państwu prawo do żądania dostępu do Państwa danych, otrzymywania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj.
Proszę o kontakt

Zadzwoń i dowiedz się więcej
na temat możliwości zakupu i personalizacji apartamentu

+48 600 113 113

kontakt bezpośredni sales manager

lub umów się na spotkanie:
Atelier Foksal, ul. Foksal 13/15,
kl. F parter, 00-372 Warszawa

EN
phone
instagram
linkin
facebook

Niniejsza strona internetowa ma charakter wyłącznie informacyjny, a materiały na niej prezentowane powinny być traktowane poglądowo. Wszelkie informacje i materiały zawarte na niniejszej stronie internetowej nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ) z siedzibą w Warszawie zastrzega sobie prawo w dowolnym czasie do wprowadzania zmian w wyżej wymienionych informacjach i materiałach.

Klauzula informacyjna dot. kontaktu z Administratorem

 1. Administrator danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ) z siedzibą w Warszawie, przy pl. Europejskim 1, 00-844 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000476612, posiadająca nr NIP: 5252564070, oraz REGON: 146871486, o kapitale zakładowym w wysokości 50.000,00 PLN („Administrator”).

 1. Dane kontaktowe Administratora

Z Administratorem mogą się Państwo skontaktować:

 1. telefonicznie: +48 600 113 113;
 2. pod adresem e-mail: rodo@ghelamco.pl;
 3. pisemnie, przesyłając korespondencję na adres: GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ), pl. Europejski 1, 00-844 Warszawa.
 1. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

Administrator wyznaczył osobę odpowiedzialną za ochronę danych osobowych, tj. inspektora ochrony danych osobowych, z którym mogą się Państwo skontaktować:

 1. pod adresem e- mail: rodo@ghelamco.pl;
 2. pisemnie, na adres korespondencyjny: GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ), pl. Europejski 1, 00-844 Warszawa.
 1. Cele przetwarzania danych, podstawa prawna

Administrator przetwarza Państwa dane w celu:

 1. realizacji prawnie uzasadnionego interesu Administratora (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO), którym jest:
  • 1.1. kontakt z Administratorem w związku z jego działalnością gospodarczą i informowanie o inwestycjach Administratora, w tym komunikacja i rozwiązywanie spraw, których dotyczy kontakt (w szczególności obsługa zapytań, reklamacji etc.), a także kontakt z Administratorem w innych sprawach;
  • 1.2. prowadzenie marketingu bezpośredniego – wysyłanie informacji w celu marketingu usług i towarów oferowanych przez Administratora, w szczególności w postaci wynajmu lub sprzedaży lokali mieszkalnych lub usługowych, w tym poprzez przesyłanie newsletterów;
  • 1.3. ustalenie, dochodzenie lub obrona przed roszczeniami;
 2. kontaktu w zakresie zawarcia lub realizacji zawartej umowy (w szczególności w zakresie zawarcia umowy najmu lub sprzedaży lokalu/ apartamentu) (art. 6 ust. 1 lit. b RODO);
 3. prowadzenie marketingu podmiotów z grupy Ghelamco (na podstawie Państwa zgody, tj. art. 6 ust. 1 lit. a RODO) poprzez wysyłanie informacji w celu marketingu usług i towarów oferowanych przez spółki z grupy Ghelamco, do której należy Administrator, w szczególności w postaci wynajmu lub sprzedaży lokali mieszkalnych lub usługowych, w tym poprzez przesyłanie newsletterów.
 1. Kategorie odbiorców danych

Państwa dane osobowe, mogą być udostępnione następującym kategoriom podmiotów:

 1. klientom oraz kontrahentom administratora;
 2. podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa (sądom, organom państwowym itp.);
 3. podwykonawcom i innym podmiotom świadczącym usługi na rzecz Administratora, w tym w szczególności podmiotom świadczącym usługi księgowe informatyczne, marketingowe, komunikacyjne i analityczne, prawne i windykacyjne;
 4. spółkom powiązanym z Administratorem.

W każdym wypadku przetwarzanie Państwa danych osobowych przez ww. odbiorców będzie odbywać się na podstawie stosownego upoważnienia, umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych albo na mocy obowiązujących przepisów.

 1. Przekazywanie danych poza Europejski Obszar Gospodarczy

Administrator nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.

 1. Zabezpieczenia

W celu zapewnienia integralności i poufności danych osobowych Administrator wdrożył procedury umożliwiające dostęp do danych osobowych jedynie osobom upoważnionym i wyłącznie w zakresie, w jakim jest to niezbędne ze względu na wykonywane przez nie zadania. Administrator stosuje rozwiązania organizacyjne i techniczne w celu zapewnienia, że przetwarzanie danych osobowych jest dokonywane tylko przez osoby uprawnione.

 1. Okres przechowywania danych

Państwa dane osobowe Administrator będzie przetwarzać w celu:

 1. ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami, związanymi z prowadzonym kontaktem – do momentu przedawnienia tych roszczeń;
 2. kontaktu z Administratorem – do momentu zakończenia spraw, z którymi związany jest kontakt;
 3. kontaktu związanego z umową – do momentu wygaśnięcia umowy lub przedawnienia roszczeń z nią związanych;
 4. prowadzenia marketingu bezpośredniego – do zgłoszenia przez Państwa sprzeciwu lub przez okres 5 lat.
 1. Państwa prawa

Zgodnie z RODO, przysługuje Państwu prawo do:

 1. żądania dostępu do Państwa danych oraz otrzymywania ich kopii;
 2. sprostowania (poprawiania) Państwa danych;
 3. usunięcia danych – jeżeli nie ma podstaw prawnych do tego, aby dane były przetwarzane;
 4. ograniczenia przetwarzania danych – jeżeli dane osobowe przetwarzane przez Administratora są nieprawidłowe lub przetwarzane bezpodstawnie, lub jeżeli ich usunięcie nie jest możliwe z uwagi na istnienie ważnej podstawy prawnej przetwarzania;
 5. przenoszenia danych – prawo do otrzymania w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych dostarczonych na podstawie zgody lub na podstawie umowy; mogą Państwo też zlecić przesłanie tych danych bezpośrednio innemu podmiotowi;
 6. wniesienia skargi do organu nadzorczego – jeżeli dane są przetwarzane niezgodnie z prawem, mogą Państwo złożyć w tej sprawie skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

W celu wykonania Państwa praw mogą Państwo skontaktować się z Administratorem w jeden ze sposobów podanych w pkt. II lub pkt. III.

 1. Prawo do sprzeciwu

Mogą Państwo, w każdym czasie, wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Państwa danych osobowych przetwarzanych przez Administratora w celu realizacji prawnie uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit. f RODO), za pośrednictwem środków komunikacji wskazanych w pkt II lub pkt III.

 1. Informacja o wymogu lub dobrowolności podania danych i konsekwencjach ich niepodania

Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji przez Administratora ww. celów, których dotyczy przetwarzanie na właściwej w danym przypadku podstawie prawnej.