ładowanie

Ładowanie...

Reurbanizacja, czyli dlaczego zamożni inwestorzy wracają do miast?

Podmiejska luksusowa nieruchomość jeszcze do niedawna stanowiła cel inwestycyjny wielu zamożnych ludzi poszukujących idealnego miejsca do życia. Bliskość natury, cisza sprzyjająca wypoczynkowi i brak zgiełku dużego miasta czyniły takie nieruchomości atrakcyjnymi. Od kilku, a nawet już kilkunastu lat, coś zaczęło się jednak w tej kwestii zmieniać. Zaniedbane i nieatrakcyjne wcześniej centra miast, nabrały obecnie zupełnie innego charakteru, oferując swoim mieszkańcom szybki dostęp do wszelkich konsumpcyjnych udogodnień, szans biznesowych czy rozwoju kontaktów społecznych. Czym jest zatem reurbanizacja i dlaczego to właśnie zamożni inwestorzy decydują się na powrót do miasta?

DSC_3683-1024x681-1.jpg

Czym jest reurbanizacja?

W ujęciu socjologicznym reurbanizacja to ostatni, czwarty etap urbanizacji, polegający na ponownym ożywieniu się życia w starych centrach aglomeracji na skutek podejmowanych przez władze decyzji rewitalizujących te obszary i nadających im nowe, atrakcyjne w oczach mieszkańców funkcje. Fazą poprzedzającą proces reurbanizacji jest dezurbanizacja, a więc wyludnianie się serc metropolii, w wyniku którego najbardziej zamożni ludzie wyprowadzają się na tereny podmiejskie, inwestując w budowę domów jednorodzinnych. Dezurbanizacja prowadzi do stopniowej degradacji centrów miast, gdyż pozostają w nich jedynie najmniej majętni mieszkańcy, niezainteresowani rozwojem infrastrukturalnym, biznesowym czy kulturalnym tej części aglomeracji. Niższe wpływy z podatków także nie pozostają w tym kontekście bez znaczenia.

Aby zapobiec postępującej dezurbanizacji, władze miast decydują się na inwestowanie w luksusowe apartamenty, które mogłyby na nowo przyciągnąć bardziej zamożną część społeczeństwa. Wspomniane także wcześniej nadawanie nowych funkcji miastom, to zabieg, który ma na celu sprostanie oczekiwaniom różnych kategorii bogatych przyjezdnych. I taki oto sposób rozwój oferty biznesowej pozwala przyciągać przedsiębiorczych inwestorów. Sklepy, butiki, salony z drogimi dobrami konsumpcyjnymi, dostęp do usług na najwyższym poziomie mają natomiast skusić zamożną klientelę, która zostawi w mieście znaczne środki finansowe. Kolejną wreszcie funkcją reurbanizowanej metropolii jest jej atrakcyjność turystyczna i kulturalna. Zrewitalizowane, upiększane zabytki czy kreatywne propozycje spędzania wolnego czasu to niewątpliwie wabik na zamożnych turystów, których obecność wspiera rozwój miasta. Co ciekawe, na etapie reurbanizacji znajdują się obecnie nadal takie miasta jak Londyn, Berlin, Genewa, Sztokholm, Kolonia, Madryt, a nawet Nowy Jork.

Podmiejskie rezydencje już nie tak atrakcyjne?

Jednym z kluczowych aspektów charakteryzujących luksusowe apartamenty znajdujące się w centrach dużych aglomeracji jest ich najlepsza dla rozwoju biznesu lokalizacja. To właśnie brak tej cechy skłania wielu zamożnych przedsiębiorców do opuszczenia podmiejskiej rezydencji i przeniesienia swojego życia do centrum metropolii. Należy przecież pamiętać, że w rozwoju biznesu bądź obiecującej kariery kluczowym i jednocześnie najbardziej deficytowym czynnikiem jest czas. Dojazdy ze zlokalizowanego na obrzeżach miasta domu mogą każdego dnia zabierać cenne godziny, rodzić frustrację i wpływać negatywnie na kondycję psychiczną przedsiębiorcy. Z tego powodu wznoszone na etapie reurbanizacji luksusowe apartamentowce mają sprostać wymaganiom szczególnie tych inwestorów, którzy są zwyczajnie zmęczeni dojazdami z podmiejskich rezydencji.

Zamożni konsumenci, którzy mogą sobie pozwolić na wysoki standard życia, cenią sobie w tym kontekście jeszcze jeden, istotny aspekt – komfort. Choć może się wydawać, że niezależny, położony na obrzeżach miasta dom doskonale spełnia te oczekiwania, to okazuje się, że tak prozaiczna rzecz jak eksploatacja i utrzymanie nieruchomości w nienagannym stanie często odbiera mieszkańcom tak ceniony przez nich komfort. Oczywiście przy odpowiednim budżecie do każdej, najdrobniejszej nawet pracy konserwacyjnej można zatrudnić fachowców. Działania te wymagają jednak od właściciela domu angażowania czasu choćby i na poszukiwania rzetelnego fachowca. Luksusowy apartament zlokalizowany w odpowiednio zarządzanym budynku oferuje zaś inwestorowi spokój o nadzór nad utrzymaniem odpowiedniego standardu nieruchomości.

DSC_9255-1024x682-1.jpg

Luksusowy apartament w najlepszej lokalizacji, czyli czego w mieście szuka zamożny inwestor?

Jaką jeszcze przewagę nad “sypialniami” dużych miast mają ich centralne obszary? Trzeba wziąć pod uwagę ułatwiony dostęp do wszelkiej oferty biznesowej, szkoleniowej, kulturalnej, rozrywkowej czy gastronomicznej. To właśnie korzystanie z możliwości intensywnego, dynamicznego życia w mieście wraz ze wszystkimi jego propozycjami stanowi o postępującej reurbanizacji centrów dużych aglomeracji. Obecne pokolenie, znajdujące się na etapie budowania i rozwoju kariery, preferuje osadzenie swojej codzienności w szybko ewoluującym społeczeństwie, mającym do zaoferowania znacznie więcej niż spokojne, ciche przedmieścia, w których trudno choćby o podstawową ofertę rozrywkową. Oczywiście nie można zapominać, że wielu młodych przedsiębiorców również potrzebuje od czasu do czasu chwili wytchnienia od szybkiego tempa życia. Są to jednak sytuacje jednostkowe, doskonale zaspokajane przez weekendowe wyjazdy czy kilkutygodniowe wakacje.

Czego w centrum metropolii szuka zamożny inwestor? Między innymi podkreślenia swojego statusu przez luksusowy apartament w najlepszej lokalizacji oferujący niespotykane w innych nieruchomościach udogodnienia. Są takie adresy, które wyznaczają styl życia i niewątpliwie jednym z nich jest ul. Foksal 13 i 15. Oprócz dostępności całej oferty biznesowej, kulturalnej czy rozrywkowej, mieszkanie w centrum metropolii daje zatem jeszcze jedną korzyść – okazję do budowania prestiżu będącego konsekwencją ciężkiej pracy inwestora.

Centrum metropolii najlepszym miejscem do inwestycji w luksus?

W wyniku postępującej reurbanizacji do centrów miast powracają zamożni przedsiębiorcy, którzy w tej decyzji widzą nie tylko szansę na bardziej obiecujący rozwój biznesu, ale i również ułatwione inwestowanie. Także w nieruchomości. Nie jest tajemnicą, że wielu nabywców decyduje się na zakup luksusowego apartamentu w celach stricte inwestycyjnych, zdając sobie sprawę z tego, że lokowanie środków w nieruchomości, szczególnie te z segmentu premium, jest obecnie jedną z najbardziej obiecujących i bezpiecznych form inwestowania pieniędzy. Codzienne obcowanie z życiem rozwijającego się miasta ułatwia znajdowanie najbardziej intratnych okazji do pomnażania swojego majątku i tym samym stanowi najlepsze warunki do budowania dobrze prosperującego biznesu.

Dowiedz się więcej

Sprawdź ofertę. Dowiedz się więcej o możliwości zakupu i personalizacji apartamentu

!
!
!
!
!
!
!
!
!
Administratorem Państwa danych osobowych jest GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ). Spółka przetwarza Państwa dane w celu: obsługi Państwa zapytania, prowadzenia marketingu bezpośredniego oraz marketingu spółek z grupy Ghelamco, zawarcia lub wykonania zawartej z Państwem umowy oraz ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. Przysługuje Państwu prawo do żądania dostępu do Państwa danych, otrzymywania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj.
Proszę o kontakt

Zadzwoń i dowiedz się więcej
na temat możliwości zakupu i personalizacji apartamentu

+48 600 113 113

kontakt bezpośredni sales manager

lub umów się na spotkanie:
Atelier Foksal, ul. Foksal 13/15,
kl. F parter, 00-372 Warszawa

EN
phone
instagram
linkin
facebook

Niniejsza strona internetowa ma charakter wyłącznie informacyjny, a materiały na niej prezentowane powinny być traktowane poglądowo. Wszelkie informacje i materiały zawarte na niniejszej stronie internetowej nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ) z siedzibą w Warszawie zastrzega sobie prawo w dowolnym czasie do wprowadzania zmian w wyżej wymienionych informacjach i materiałach.

Klauzula informacyjna dot. kontaktu z Administratorem

 1. Administrator danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ) z siedzibą w Warszawie, przy pl. Europejskim 1, 00-844 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000476612, posiadająca nr NIP: 5252564070, oraz REGON: 146871486, o kapitale zakładowym w wysokości 50.000,00 PLN („Administrator”).

 1. Dane kontaktowe Administratora

Z Administratorem mogą się Państwo skontaktować:

 1. telefonicznie: +48 600 113 113;
 2. pod adresem e-mail: rodo@ghelamco.pl;
 3. pisemnie, przesyłając korespondencję na adres: GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ), pl. Europejski 1, 00-844 Warszawa.
 1. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

Administrator wyznaczył osobę odpowiedzialną za ochronę danych osobowych, tj. inspektora ochrony danych osobowych, z którym mogą się Państwo skontaktować:

 1. pod adresem e- mail: rodo@ghelamco.pl;
 2. pisemnie, na adres korespondencyjny: GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ), pl. Europejski 1, 00-844 Warszawa.
 1. Cele przetwarzania danych, podstawa prawna

Administrator przetwarza Państwa dane w celu:

 1. realizacji prawnie uzasadnionego interesu Administratora (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO), którym jest:
  • 1.1. kontakt z Administratorem w związku z jego działalnością gospodarczą i informowanie o inwestycjach Administratora, w tym komunikacja i rozwiązywanie spraw, których dotyczy kontakt (w szczególności obsługa zapytań, reklamacji etc.), a także kontakt z Administratorem w innych sprawach;
  • 1.2. prowadzenie marketingu bezpośredniego – wysyłanie informacji w celu marketingu usług i towarów oferowanych przez Administratora, w szczególności w postaci wynajmu lub sprzedaży lokali mieszkalnych lub usługowych, w tym poprzez przesyłanie newsletterów;
  • 1.3. ustalenie, dochodzenie lub obrona przed roszczeniami;
 2. kontaktu w zakresie zawarcia lub realizacji zawartej umowy (w szczególności w zakresie zawarcia umowy najmu lub sprzedaży lokalu/ apartamentu) (art. 6 ust. 1 lit. b RODO);
 3. prowadzenie marketingu podmiotów z grupy Ghelamco (na podstawie Państwa zgody, tj. art. 6 ust. 1 lit. a RODO) poprzez wysyłanie informacji w celu marketingu usług i towarów oferowanych przez spółki z grupy Ghelamco, do której należy Administrator, w szczególności w postaci wynajmu lub sprzedaży lokali mieszkalnych lub usługowych, w tym poprzez przesyłanie newsletterów.
 1. Kategorie odbiorców danych

Państwa dane osobowe, mogą być udostępnione następującym kategoriom podmiotów:

 1. klientom oraz kontrahentom administratora;
 2. podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa (sądom, organom państwowym itp.);
 3. podwykonawcom i innym podmiotom świadczącym usługi na rzecz Administratora, w tym w szczególności podmiotom świadczącym usługi księgowe informatyczne, marketingowe, komunikacyjne i analityczne, prawne i windykacyjne;
 4. spółkom powiązanym z Administratorem.

W każdym wypadku przetwarzanie Państwa danych osobowych przez ww. odbiorców będzie odbywać się na podstawie stosownego upoważnienia, umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych albo na mocy obowiązujących przepisów.

 1. Przekazywanie danych poza Europejski Obszar Gospodarczy

Administrator nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.

 1. Zabezpieczenia

W celu zapewnienia integralności i poufności danych osobowych Administrator wdrożył procedury umożliwiające dostęp do danych osobowych jedynie osobom upoważnionym i wyłącznie w zakresie, w jakim jest to niezbędne ze względu na wykonywane przez nie zadania. Administrator stosuje rozwiązania organizacyjne i techniczne w celu zapewnienia, że przetwarzanie danych osobowych jest dokonywane tylko przez osoby uprawnione.

 1. Okres przechowywania danych

Państwa dane osobowe Administrator będzie przetwarzać w celu:

 1. ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami, związanymi z prowadzonym kontaktem – do momentu przedawnienia tych roszczeń;
 2. kontaktu z Administratorem – do momentu zakończenia spraw, z którymi związany jest kontakt;
 3. kontaktu związanego z umową – do momentu wygaśnięcia umowy lub przedawnienia roszczeń z nią związanych;
 4. prowadzenia marketingu bezpośredniego – do zgłoszenia przez Państwa sprzeciwu lub przez okres 5 lat.
 1. Państwa prawa

Zgodnie z RODO, przysługuje Państwu prawo do:

 1. żądania dostępu do Państwa danych oraz otrzymywania ich kopii;
 2. sprostowania (poprawiania) Państwa danych;
 3. usunięcia danych – jeżeli nie ma podstaw prawnych do tego, aby dane były przetwarzane;
 4. ograniczenia przetwarzania danych – jeżeli dane osobowe przetwarzane przez Administratora są nieprawidłowe lub przetwarzane bezpodstawnie, lub jeżeli ich usunięcie nie jest możliwe z uwagi na istnienie ważnej podstawy prawnej przetwarzania;
 5. przenoszenia danych – prawo do otrzymania w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych dostarczonych na podstawie zgody lub na podstawie umowy; mogą Państwo też zlecić przesłanie tych danych bezpośrednio innemu podmiotowi;
 6. wniesienia skargi do organu nadzorczego – jeżeli dane są przetwarzane niezgodnie z prawem, mogą Państwo złożyć w tej sprawie skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

W celu wykonania Państwa praw mogą Państwo skontaktować się z Administratorem w jeden ze sposobów podanych w pkt. II lub pkt. III.

 1. Prawo do sprzeciwu

Mogą Państwo, w każdym czasie, wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Państwa danych osobowych przetwarzanych przez Administratora w celu realizacji prawnie uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit. f RODO), za pośrednictwem środków komunikacji wskazanych w pkt II lub pkt III.

 1. Informacja o wymogu lub dobrowolności podania danych i konsekwencjach ich niepodania

Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji przez Administratora ww. celów, których dotyczy przetwarzanie na właściwej w danym przypadku podstawie prawnej.