ładowanie

Ładowanie...

Zakup luksusowej nieruchomości- przez agencję czy od dewelopera?

Wybór luksusowej nieruchomości jako przedmiotu planowanej inwestycji może okazać się trudniejszy od początkowych założeń. Między innymi z tego powodu niektórzy inwestorzy decydują się na skorzystanie z usług agencji pośrednictwa nieruchomości. Czy jednak rzeczywiście jest to najlepsze rozwiązanie w procesie zakupu luksusowego apartamentu? Na jakie aspekty pracy pośrednika warto zwrócić uwagę, a jakie korzyści może zaoferować sam deweloper? Czy wreszcie zakup nieruchomości premium od inwestora prywatnego to dobry pomysł?

Jak działa agencja pośrednictwa nieruchomości?

Zakup luksusowej nieruchomości stanowi zazwyczaj większe wyzwanie niż nabycie lokalu o niższym standardzie. Na taki stan rzeczy składa się wiele czynników, a najważniejszymi z nich są rynkowa dostępność oraz indywidualne wymagania inwestora. Przedsięwzięcia z zakresu luksusowych nieruchomości, których wartość nierzadko sięga kilku, a nawet kilkunastu milionów złotych, często obsługiwane są przez pośrednika, którego zatrudnia inwestor. Pośrednikiem może być oczywiście specjalista niezależny, który pracując samodzielnie nabył doskonałą orientację na rynku nieruchomości luksusowych i potrafi wyszukać najlepsze oferty zarówno od deweloperów, agencji pośredniczących w sprzedaży, jak również inwestorów prywatnych. Najczęściej jednak przyszli nabywcy luksusowego apartamentu decydują się na współpracę z wyspecjalizowanym biurem nieruchomości.

W jaki jednak sposób działają agencje pośrednictwa i czy warto korzystać z ich usług w odniesieniu do ekskluzywnych lokali? Firmy trudniące się poszukiwaniem ofert sprzedaży lub wynajmu nieruchomości i przedstawianiem ich swoim klientom zarabiają na prowizjach. Oznacza to, że w zależności od wartości nieruchomości pobierają zwykle od 2% do 3% kwoty sprzedaży, zakupu bądź najmu. To, która strona transakcji zostanie obarczona koniecznością zapłaty prowizji określa oczywiście stosowna umowa. Nie sposób jednak nie zauważyć, że w przypadku tak intratnego przedsięwzięcia, jakim bez wątpienia jest pośredniczenie w wielomilionowej sprzedaży luksusowego apartamentu, wynagrodzenie agencji nieruchomości może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Inwestor przygotowujący się do tak wymagającej transakcji powinien zatem oszacować, czy usługa agencji nie wpłynie negatywnie na opłacalność całego przedsięwzięcia, a w związku z tym tak skonstruować umowę, aby była dla niego korzystna biznesowo.

Kiedy w takim razie warto korzystać ze wsparcia biura pośrednictwa nieruchomości w procesie zakupu luksusowego apartamentu? W przypadku zupełnego braku rozeznania na docelowym rynku nieruchomości oraz niewystarczającej ilości czasu na jego przeanalizowanie. Jeżeli opłacenie prowizji agencji będzie leżało dodatkowo w gestii sprzedającego, to również warto rozważyć możliwość nawiązania współpracy z pośrednikiem, ale jedynie takim, który posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia transakcji na rynku nieruchomości z segmentu premium.

Czy warto kupować nieruchomości luksusowe od inwestorów prywatnych?

Na rynku nieruchomości luksusowych pojawiają się niekiedy oferty sprzedaży apartamentu od prywatnego inwestora bez udziału agencji czy niezależnych pośredników. Takie propozycje w kontekście lokali z segmentu premium zdarzają się zdecydowanie rzadziej niż w przypadku nieruchomości o niższym standardzie. Tym niemniej, niektórzy nabywcy mogą brać je pod rozwagę. Właściwie jedyną zaletą skorzystania z tego typu rozwiązania jest szansa na uzyskanie niższej od rynkowej ceny apartamentu. Inwestor decydujący się na zakup nieruchomości luksusowej z rąk prywatnych podejmuje natomiast ryzyko pojawienia się problemów z nieuregulowanym stanem prawnym lokalu lub ukrytymi wadami konstrukcyjnymi nieruchomości. Są to niebagatelne kwestie, które mogą znacząco wpłynąć na opłacalność inwestycji.

Nieruchomości luksusowe od dewelopera – co można zyskać?

Luksusowe apartamenty charakteryzują się przede wszystkim potencjałem sprostania potrzebom nawet najbardziej wymagających nabywców. Doświadczony deweloper posiada natomiast wiedzę i możliwości, które dostosują inwestycję do oczekiwań klienta. Ten kanał zakupu nieruchomości z segmentu premium gwarantuje zazwyczaj dostęp do opcji wprowadzenia indywidualnych modyfikacji w projekcie aranżacji i wykończenia wnętrz. Ceny luksusowych apartamentów nie pozostawiają bowiem miejsca na kompromisy, a inwestor musi być w pełni usatysfakcjonowany nowo poczynionym przedsięwzięciem.

Dodatkowo, zakup luksusowej nieruchomości bez pośredników nie naraża inwestora na stosunkowo wysokie koszty prowizji. Co więcej, niektórzy deweloperzy umożliwiają swoim klientom negocjacje cenowe, szczególnie w przypadku nieruchomości o bardzo dużej wartości, bądź oferują dodatkowe udogodnienia w ustalonej umową kwocie. Wszystkie te wspomniane czynniki sprawiają, że zakup luksusowej nieruchomości od dewelopera to niezwykle korzystne rozwiązanie. Oczywiście pod warunkiem wyboru doświadczonej firmy.

Prestiż dewelopera oparty na sukcesach jego dotychczasowych realizacji stanowi niezwykle istotny aspekt w procesie zakupu luksusowego apartamentu bez udziału agencji pośrednictwa. Spełnienie przez dewelopera powyższego warunku gwarantuje najwyższą jakość obsługi i zrozumienie potrzeb najbardziej wymagającego klienta. Przykładem kontrahenta, któremu można w tym zakresie zaufać, jest z pewnością firma Ghelamco, która podjęła się rewitalizacji kamienic zlokalizowanych przy ul. Foksal 13 i 15. Ten niezwykle ambitny i unikalny w światowej skali projekt zakończył się spektakularnym sukcesem sprzedaży najdroższych apartamentów w 2019 roku. Co jeszcze może świadczyć o tym, że deweloper jest godny zaufania? Uznanie w oczach jury prestiżowych konkursów branżowych. Dość wspomnieć, że w zeszłym roku Foksal 13/15 ogłoszono najlepszą nieruchomością luksusową w Europie Środkowo-Wschodniej. To między innymi takich właśnie osiągnięć na koncie dewelopera powinien szukać wymagający inwestor.

Luksusowy apartament od dewelopera – dlaczego to najlepszy wybór?

Przykład kamienic zlokalizowanych przy ul. Foksal 13 i 15 pokazuje, że zakup luksusowej nieruchomości od dewelopera to często najlepsze możliwe rozwiązanie przy tego typu wysokobudżetowych transakcjach. Najlepsza dostępna lokalizacja, spersonalizowanie projektu wnętrz do potrzeb i wyobrażeń inwestora czy możliwość negocjacji cen to jedynie niektóre z korzyści oferowanych przez renomowanego na rynku dewelopera, jakim jest firma Ghelamco. Posiłkowanie się wiedzą specjalistów z zakresu pośrednictwa nieruchomości nie jest oczywiście złym kierunkiem. Jeżeli jednak najwyższą jakość obsługi i wsparcie procesu formalnego można uzyskać bezpośrednio od dewelopera, to prowizja dla agencji wydaje się być zbędnym wydatkiem.

Dowiedz się więcej

Sprawdź ofertę. Dowiedz się więcej o możliwości zakupu i personalizacji apartamentu

!
!
!
!
!
!
!
!
!
Administratorem Państwa danych osobowych jest GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ). Spółka przetwarza Państwa dane w celu: obsługi Państwa zapytania, prowadzenia marketingu bezpośredniego oraz marketingu spółek z grupy Ghelamco, zawarcia lub wykonania zawartej z Państwem umowy oraz ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. Przysługuje Państwu prawo do żądania dostępu do Państwa danych, otrzymywania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj.
Proszę o kontakt

Zadzwoń i dowiedz się więcej
na temat możliwości zakupu i personalizacji apartamentu

+48 600 113 113

kontakt bezpośredni sales manager

lub umów się na spotkanie:
Atelier Foksal, ul. Foksal 13/15,
kl. F parter, 00-372 Warszawa

EN
phone
instagram
linkin
facebook

Niniejsza strona internetowa ma charakter wyłącznie informacyjny, a materiały na niej prezentowane powinny być traktowane poglądowo. Wszelkie informacje i materiały zawarte na niniejszej stronie internetowej nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ) z siedzibą w Warszawie zastrzega sobie prawo w dowolnym czasie do wprowadzania zmian w wyżej wymienionych informacjach i materiałach.

Klauzula informacyjna dot. kontaktu z Administratorem

 1. Administrator danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ) z siedzibą w Warszawie, przy pl. Europejskim 1, 00-844 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000476612, posiadająca nr NIP: 5252564070, oraz REGON: 146871486, o kapitale zakładowym w wysokości 50.000,00 PLN („Administrator”).

 1. Dane kontaktowe Administratora

Z Administratorem mogą się Państwo skontaktować:

 1. telefonicznie: +48 600 113 113;
 2. pod adresem e-mail: rodo@ghelamco.pl;
 3. pisemnie, przesyłając korespondencję na adres: GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ), pl. Europejski 1, 00-844 Warszawa.
 1. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

Administrator wyznaczył osobę odpowiedzialną za ochronę danych osobowych, tj. inspektora ochrony danych osobowych, z którym mogą się Państwo skontaktować:

 1. pod adresem e- mail: rodo@ghelamco.pl;
 2. pisemnie, na adres korespondencyjny: GHELAMCO FOKSAL Sp. z o.o. (dawniej: Ghelamco GP 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Foksal S.K.A. ), pl. Europejski 1, 00-844 Warszawa.
 1. Cele przetwarzania danych, podstawa prawna

Administrator przetwarza Państwa dane w celu:

 1. realizacji prawnie uzasadnionego interesu Administratora (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO), którym jest:
  • 1.1. kontakt z Administratorem w związku z jego działalnością gospodarczą i informowanie o inwestycjach Administratora, w tym komunikacja i rozwiązywanie spraw, których dotyczy kontakt (w szczególności obsługa zapytań, reklamacji etc.), a także kontakt z Administratorem w innych sprawach;
  • 1.2. prowadzenie marketingu bezpośredniego – wysyłanie informacji w celu marketingu usług i towarów oferowanych przez Administratora, w szczególności w postaci wynajmu lub sprzedaży lokali mieszkalnych lub usługowych, w tym poprzez przesyłanie newsletterów;
  • 1.3. ustalenie, dochodzenie lub obrona przed roszczeniami;
 2. kontaktu w zakresie zawarcia lub realizacji zawartej umowy (w szczególności w zakresie zawarcia umowy najmu lub sprzedaży lokalu/ apartamentu) (art. 6 ust. 1 lit. b RODO);
 3. prowadzenie marketingu podmiotów z grupy Ghelamco (na podstawie Państwa zgody, tj. art. 6 ust. 1 lit. a RODO) poprzez wysyłanie informacji w celu marketingu usług i towarów oferowanych przez spółki z grupy Ghelamco, do której należy Administrator, w szczególności w postaci wynajmu lub sprzedaży lokali mieszkalnych lub usługowych, w tym poprzez przesyłanie newsletterów.
 1. Kategorie odbiorców danych

Państwa dane osobowe, mogą być udostępnione następującym kategoriom podmiotów:

 1. klientom oraz kontrahentom administratora;
 2. podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa (sądom, organom państwowym itp.);
 3. podwykonawcom i innym podmiotom świadczącym usługi na rzecz Administratora, w tym w szczególności podmiotom świadczącym usługi księgowe informatyczne, marketingowe, komunikacyjne i analityczne, prawne i windykacyjne;
 4. spółkom powiązanym z Administratorem.

W każdym wypadku przetwarzanie Państwa danych osobowych przez ww. odbiorców będzie odbywać się na podstawie stosownego upoważnienia, umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych albo na mocy obowiązujących przepisów.

 1. Przekazywanie danych poza Europejski Obszar Gospodarczy

Administrator nie będzie przekazywał Państwa danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.

 1. Zabezpieczenia

W celu zapewnienia integralności i poufności danych osobowych Administrator wdrożył procedury umożliwiające dostęp do danych osobowych jedynie osobom upoważnionym i wyłącznie w zakresie, w jakim jest to niezbędne ze względu na wykonywane przez nie zadania. Administrator stosuje rozwiązania organizacyjne i techniczne w celu zapewnienia, że przetwarzanie danych osobowych jest dokonywane tylko przez osoby uprawnione.

 1. Okres przechowywania danych

Państwa dane osobowe Administrator będzie przetwarzać w celu:

 1. ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami, związanymi z prowadzonym kontaktem – do momentu przedawnienia tych roszczeń;
 2. kontaktu z Administratorem – do momentu zakończenia spraw, z którymi związany jest kontakt;
 3. kontaktu związanego z umową – do momentu wygaśnięcia umowy lub przedawnienia roszczeń z nią związanych;
 4. prowadzenia marketingu bezpośredniego – do zgłoszenia przez Państwa sprzeciwu lub przez okres 5 lat.
 1. Państwa prawa

Zgodnie z RODO, przysługuje Państwu prawo do:

 1. żądania dostępu do Państwa danych oraz otrzymywania ich kopii;
 2. sprostowania (poprawiania) Państwa danych;
 3. usunięcia danych – jeżeli nie ma podstaw prawnych do tego, aby dane były przetwarzane;
 4. ograniczenia przetwarzania danych – jeżeli dane osobowe przetwarzane przez Administratora są nieprawidłowe lub przetwarzane bezpodstawnie, lub jeżeli ich usunięcie nie jest możliwe z uwagi na istnienie ważnej podstawy prawnej przetwarzania;
 5. przenoszenia danych – prawo do otrzymania w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych dostarczonych na podstawie zgody lub na podstawie umowy; mogą Państwo też zlecić przesłanie tych danych bezpośrednio innemu podmiotowi;
 6. wniesienia skargi do organu nadzorczego – jeżeli dane są przetwarzane niezgodnie z prawem, mogą Państwo złożyć w tej sprawie skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

W celu wykonania Państwa praw mogą Państwo skontaktować się z Administratorem w jeden ze sposobów podanych w pkt. II lub pkt. III.

 1. Prawo do sprzeciwu

Mogą Państwo, w każdym czasie, wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Państwa danych osobowych przetwarzanych przez Administratora w celu realizacji prawnie uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit. f RODO), za pośrednictwem środków komunikacji wskazanych w pkt II lub pkt III.

 1. Informacja o wymogu lub dobrowolności podania danych i konsekwencjach ich niepodania

Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji przez Administratora ww. celów, których dotyczy przetwarzanie na właściwej w danym przypadku podstawie prawnej.